Асоціація "Збереження агро-біорізноманіття карпатських гір" співпрацює з місцевими та закордонними однодумцями задля збереження рідкісних домашніх тварин в Карпатах. Разом з партнерської організацією SATrans асоціація впроваджує в життя локальні проекти спільно зі станцією порятунку "Рада з сільськогосподарських досліджень" у селі Стеблівка Хустського району на Закарпатті та працює як регіональний координатор з розведення та поширення останніх представників виду карпатських буйволів. 

Великий пріоритет має завдання збереження карпатського буйвола як окремого виду та створення здорової популяції буйволів в Україні. З цієї причини асоціацією засновано ферму у Стеблівці, де зберігається ядро популяції буйволів, а також регіональну мережу збереження та розмноження буйволів, до якої залучені приватні господарства, які асоціація підтримує фінансово та інформаційно. Крім того, асоціація слідкує за розширенням популяції в Україні і контролює утримання биків та їх використання з метою отримання потомства.

Починаючи з 2009 асоціація розводить гуцульських коней різновиду «гутан». Проект розмноження цього виду має за ціль збереження типових характеристик вже вимерлого європейського дикого коня, тарпана, що досі притаманні деяким представникам підвиду гутан.

Більше того, на станції було успішно впроваджено у життя проект розмноження карпатської вовняної свині, мангаліци. Генетичний обмін з застосуванням  чотирьох свиноматок контролюється регіональними партнерами та українською асоціацією SATrans. Число поголів’я вже зараз може бути збільшено до 30 особин.

Для підтримання діяльності по розмноженню всіх цих рідких видів асоціація популяризує та продає продукцію, отриману від буйволів: молоко та сир. Екскурсії до станції, туристичні заходи (кінні мандрівки, розваги з буйволами), а також волонтерська діяльність та співпраця із місцевими жителями допомагають поширити та підтримати ідею агробіорізноманіття та збереження рідкісних порід свійських тварин.

Протягом 2014 року, що видався напрочуд надихаючим, ми розширювали нашу діяльність зі збереження рідкісних видів домашніх тварин у Карпатах. Ми продовжуємо будувати нові ферми і допомагати людям...

Read more

Гуцулики на пасовищі

Ще одна хороша новина: у коней Каштана і Інни народилося перше лоша.

Зараз уже можна починати випасати Гуцульських коней. Весна повертається повільно. Через пізні снігопади і сильні дощі почати ранній випас тварин неможливо. Тиса піднімається, затоплюючи пасовища кожні 2 дні,

Read more